ویژگی های پوشش نما

موارد استفاده پوشش نما

از محصول پوشش نما جهت ترئین و تعمیر سطوح داخلی و خارجی ساختمان استفاده میشود و همچنین در محافظت از نما نقش بسیار مهمی ایفا میکند. بدون شک بهترین انتخاب برای تعمیر نما بوده و ترک های ایجاد شده در نما را به خوبی پوشش می دهد.

پوشش نما قابل استفاده بر روی انواع پانل های سیمانی، آجر، سنگ، چوب، گچ، فلز، بتن و پانل های کناف است. همین طور بر روی نمای ETICS نقش موثری دارد.

ویژگی های پوشش نمای ساختمان

 1. قابلیت انعطاف پذیری
 2. بدون ترک خوردگی و پوسته پوسته شدن
 3. غیرقابل اشتعال
 4. 100% ضدآب
 5. ضد قارچ و جلبک
 6. مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی
 7. قابلیت چسبندگی بر روی سطوح گوناگون حتی فلز
 8. مقاوم دربرابر سایش و ضربه
 9. بی نیار از مراقبت و نگهداری
 10. تنوع رنگ
 11. قابلیت پوشاندن ترک های قبلی در تعمیرات نما
 12. قابل شستشو
 13. مقاوم در برابر اشعه UV

مزایای پوشش آبگریز نمای ساختمان

رنگ نمای ساختمان کاملا بی رنگ بوده و تغییری در ظاهر نمای ساختمان ایجاد نمی کند. اجرای آن بسیار آسان است و در زمان بسیار کوتاهی قابل انجام است. همچنین ضد آب بودن نمای ساختمان از پوسته پوسته شدن نمای خارجی ساختمان جلوگیری می کند.

انواع جدیدی از پوشش های ضد آب برای نمای ساختمان نیز در بازار ظاهر شده اند که از فناوری نانو استفاده می کنند. این محصولات علاوه بر ضد آب کردن صورت، قابلیت انجام کارهای دیگری را نیز دارند.

در این مواد از ذرات بسیار ریز ویژه ای استفاده شده است که از جذب و نفوذ آب، هوازدگی، خوردگی، رشد قارچ و کپک و سایر فعل و انفعالات مخرب از طریق نفوذ مصالح ساختمانی محافظت می کند. این مواد در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم هستند و نور مستقیم خورشید نمی تواند مشکلی در عملکرد آنها ایجاد کند.

همچنین با محافظتی که از مصالح ساختمانی نما می کنند، عمر این مصالح را بسیار افزایش می دهد. هیچ گونه ترکیبات آلی فرار در آن استفاده نشده است و 100% سازگار با محیط زیست است.

با استفاده از رنگ ضد آب برای نمای ساختمان، سطحی خواهیم داشت که در برابر انواع سایش مقاوم است. همچنین شستشو مشکلی ندارد و این ماده قابل شستشو می باشد و همچنین عمر بسیار طولانی دارد.

روش استفاده از پوشش نما

بسته به بافت مورد نظر، پوشش تکسچر با ماله، غلتک و یا به صورت پاششی قابل اجرا است. در نظر داشته باشید قبل از اجرای پوشش نمای تکسچر، سطح زیرین تمیز و خشک و عاری از هرگونه چربی، آلودگی و ذرات سست یا رنگ قدیمی باشد.

توصیه متخصصان شرکت شورلول ایران برای سطوح ناهموار، استفاده از ملات Sure Coat Render برای زیرسازی و ایجاد مقاومت بیشتر است.

برای چسبندگی بیشتر بین سطوح زیرین و پوشش نمای تکسچر، استفاده از یک لایه Sure Primer الزامی است. همینطور برای درخشندگی و محافظت از پوشش نما و همینطور تضمین طول عمر نمای پروژه خود، پس از خشک شدن روی تکسچر را با یک لایه Sure Glaze 360 بپوشانید.

به یاد داشته باشید پوشش نمای تکسچر پایه اکرلیک قبل از خشک شدن در برابر باران و سرما حساس است، پس زمان اجرای پروژه را به گونه ای تنظیم کنید که دمای محیط بین 5 تا 35 درجه سانتی گراد باشد.

تا 24 ساعت پس از اجرای پوشش نما، از آب، حلال و تینر استفاده نکنید و تا یک هفته نمای پوشیده شده از تکسچر را در برابر سایش و خط افتادگی محافظت کنید.

اشتراک گذاری

کاربر گرامی اگر از محتوا موجود در این صفحه خوشتان آمده است می توانید توسط دکمه های زیر آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

فیسبوک
توئیتر
لینکداین
واتساپ
تلگرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *